Cztery osoby zginęły, a 32 zostały ranne w wybuchu bomby w Syrii

Świat
Cztery osoby zginęły, a 32 zostały ranne w wybuchu bomby w Syrii
PAP/EPA/SANA HANDOUT

W wybuchu bomby w Hims na zachodzie Syrii zginęły we wtorek cztery osoby, 32 są ranne - podała państwowa telewizja. Do ataku doszło dwa dni po przejęciu po raz pierwszy od początku wojny pełnej kontroli nad miastem przez wojska prezydenta Baszara el-Asada.

Doniesienia o zamachu potwierdza Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Ładunek ukryty w samochodzie eksplodował w dzielnicy al-Zahra na przedmieściach Hims, położonego w odległości 160 kilometrów na północ od stolicy kraju, Damaszku.

 

Gubernator prowincji Hims Talal al-Barazi powiedział syryjskiej telewizji państwowej, że atak był odpowiedzią na ofensywę armii rządowej, która w niedzielę przejęła całkowitą kontrolę nad miastem Hims. Tego dnia syryjscy rebelianci i ich rodziny opuściły al-Waer, ostatnią dzielnicę miasta, pozostającą w rękach sił opozycji.

 

Do innego incydentu doszło we wtorek w pobliżu mauzoleum Saida Zeinab (Sajida Zajnab), niedaleko punktu kontrolnego przy drodze wiodącej na lotnisko w Damaszku. Syryjskie władze zniszczyły jadący tą trasą samochód wypełniony materiałami wybuchowymi. Media państwowe poinformowały, że w aucie były dwie osoby.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie