Centrum handlowe w Manchesterze otwarte po ewakuacji

Świat
Centrum handlowe w Manchesterze otwarte po ewakuacji
PAP/EPA/Nigel Roddis

Centrum handlowe Arndale w Manchesterze zostało we wtorek ewakuowane, ale po pewnym czasie otwarto je dla klientów; świadkowie mówili o "głośnym wybuchu" - informuje Reuters. Policja bada incydent. W poniedziałek wieczorem zamachowiec zdetonował bombę po koncercie piosenkarki Ariany Grande w Manchester Arenie. Zginęły 22 osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Według obecnego na miejscu fotoreportera agencji Reuters z centrum handlowego wybiegło wielu ludzi, trzymając się za ręce. Po chwili ta sama agencja podała, że centrum zostało otwarte.

 

Nie wiadomo, czym został spowodowany słyszany przez świadków wybuch, ani czy rzeczywiście do niego doszło.

 

Everyone's just come running from the direction Arndale centre. I don't know what's happened. pic.twitter.com/hovYRsluwz

 

 

 

 

 

 

 

W sieci pojawiło się zdjęcie mężczyzny zatrzymanego w centrum handlowym. Policja poinformowała, że ze wstępnych ustaleń wynika, że jego działanie nie ma związku z wczorajszym atakiem podczas koncertu.

 

 

 

 

Centrum handlowe Arndale zostało odbudowane po ataku bombowym IRA w 1996 roku.

 

Zaledwie kilkanaście godzin wcześniej w Manchesterze miał miejsce zamach bombowy, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a blisko 60 zostało rannych. Wybuch, do którego doszło po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, jest traktowany przez policję jako atak terrorystyczny.

 

PAP

luq/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie