Syn Beaty Szydło w sobotę złoży śluby kapłańskie

Polska
Syn Beaty Szydło w sobotę złoży śluby kapłańskie
diecezja.bielsko.pl
Tymoteusz Szydło podczas święceń diakonatu.

Tymoteusz Szydło w sobotę 27 maja złoży śluby kapłańskie. Dzień później odprawi swoją pierwszą mszę jako ksiądz w rodzinnej parafii w Przecieszynie (woj. małopolskie). Na prymicji (pierwszej mszy świętej odprawianej przez nowo wyświęconego kapłana - red.) syna pojawić się ma premier Beata Szydło - poinformował "Super Express".

25-letni dziś syn premier w maju ubiegłego roku w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej przyjął święcenia diakonatu, które wprowadzają do stanu kapłańskiego. Wcześniej złożył przyrzeczenia celibatu oraz posłuszeństwa biskupowi.


Przez rok posługiwał w parafii św. Andrzeja Apostoła w Osieku koło Oświęcimia. Zostanie tam do czerwca. Później dowie się, do jakiej parafii skierował go biskup.


"Ma ładne, ciekawe kazania"


- Nie ukrywam, że jestem dumna - mówiła o życiowym wyborze syna premier Szydło.


- Wiele wskazuje, że będzie bardzo dobrym kapłanem. Zawsze na mszy jest skupiony, rozmodlony i ma ładne, ciekawe kazania - powiedział o Tymoteuszu Szydło, cytowany przez media, Marek Jasiński, zastępca wójta Osieka.


Syn premier od dziecka służył do mszy. Później uczęszczał do krakowskiego liceum Ojców Pijarów, a następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.


Drugi syn premier, 23-letni Błażej, studiuje medycynę.

 

"Super Express", polskatimes.pl, polsatnews.pl

prz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie