Sędzia spowodowała kolizję. Miała 2,4 promila

Polska
Sędzia spowodowała kolizję. Miała 2,4 promila
Polsat News

Była prezes Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich, obecnie sędzia orzekająca w tamtejszym wydziale cywilnym spowodowała po pijanemu kolizję drogową w Chorzowie. Miała 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - podała w poniedziałek policja.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, kobieta jadąc prywatnym suzuki nie zatrzymała się przed znakiem "Stop" i zderzyła się z prawidłowo jadącym oplem - powiedziała rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara.

 

- Gdy na miejsce przyjechali policjanci, była tam już straż pożarna i ekipa pogotowia, która poinformowała, że żadnemu z uczestników zderzenia nic się nie stało. Kierująca suzuki poinformowała, że jest sędzią, ale absolutnie nie zasłaniała się immunitetem i poddała wszelkim czynnościom - relacjonował aspirant Sebastian Imiołczyk z chorzowskiej policji.

 

Badanie alkomatem dało wynik 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobiecie pobrano też krew do dodatkowych badań i zwolniono do domu. Krótko po kolizji o całej sytuacji chorzowska policja poinformowała telefonicznie prezesa Sądu Okręgowego w Katowicach.

 

Zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne

 

- Prezes przekazał tę informację także prezesowi Sądu Apelacyjnego w Katowicach i wystąpił do prokuratury o pełne, pisemne informacje. Jeśli się potwierdzą, wobec sędzi zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Katowicach Jacek Krawczyk.

 

Sprawę będzie wyjaśniała prokuratura w Chorzowie. Sędzia Beata B. mieszka w Katowicach, od lat pracuje w sądzie w Siemianowicach. Orzeka w tamtejszym wydziale cywilnym.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie