PiS pracuje nad nowym programem partii

Polska
PiS pracuje nad nowym programem partii
Polsat News

W poniedziałek w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie zespołu PiS pracującego nad zmianami w programie partii. Mają one być przedstawione podczas lipcowego kongresu ugrupowania. W spotkaniu uczestniczył szef PiS Jarosław Kaczyński.

W skład zespołu wchodzą m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS Ryszard Terlecki oraz wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

 

- Podczas tego spotkania oraz kolejnych będzie mowa o założeniach programowych, które zamierzamy przedstawić podczas kongresu PiS - powiedział jeden polityków PiS.

 

W lipcu kongres PiS

 

Kolejna część kongresu PiS odbędzie się 1 lipca - jak dowiedziała się PAP od polityków PiS, datę tę ogłosił szef PiS w drugim tygodniu maja - podczas spotkania z władzami poszczególnych okręgów partii.

 

Pierwsza część kongresu odbyła się na początku lipca ubiegłego roku. Kaczyński został wówczas ponownie wybrany na prezesa partii i nakreślił cele swego obozu politycznego.

 

Rozmowy o zmianach programowych

 

Przygotowaniem do lipcowego kongresu ma być wyjazdowe spotkanie klubu i władz PiS, które pod koniec maja ma się odbyć w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie k. Sanoka na Podkarpaciu.

 

Wezmą w nim udział posłowie oraz władze PiS, a także przedstawiciele rządu. Rozmowa dotyczyć ma bieżącej sytuacji politycznej oraz ewentualnych zmian w programie partii w związku ze zbliżającym się kongresem.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie