Ewakuowani mieszkańcy z bloków w Koszalinie wracają do domów

Polska

Inspektor nadzoru budowlanego, po wykonaniu pomiarów sejsmicznych, zezwolił na powrót mieszkańców do trzech bloków przy Władysława IV w Koszalinie. W poniedziałek wieczorem około 1000 osób zostało ewakuowanych ze swoich mieszkań z powodu ryzyka uszkodzenia jednego z budynków.

Mieszkańcy ponad 200 mieszkań z trzech bloków przy ul. Władysława IV w Koszalinie zostali ewakuowani w poniedziałek wieczorem z powodu ryzyka uszkodzenia jednego z budynków - poinformował Polsat News kpt. Bartłomiej Góral z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Strażacy nie odnotowali pęknięć zewnętrznych ścian, ale stwierdzili, że "budynek pracuje".

 

- Osoby zamieszkujące najwyższe mieszkania w bloku przy ulicy Władysława IV 60 poinformowały służby o przesuwających się przedmiotach w ich domach - powiedział oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak. - Przybyłe na miejsce dwa zastępy straży pożarnej potwierdziły to zdarzenie. Oznacza to, że budynek pracuje - wyjaśnił.

 

- Na miejscu pracują pracownicy nadzoru budowlanego, którzy muszą ocenić czy budynek może komuś zagrażać. To bardzo duży blok, mający 4 klatki i 10 pięter. Dlatego trzeba sprawdzić wszystkie mieszkania zanim pozwolimy wrócić komukolwiek do domu - informował wcześniej Kubiak.

 

Ze względu na bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców podjęto decyzję o ewakuacji dwóch sąsiadujących bloków.

 

Na miejscu pracowało 5 zastępów jednostek ratowniczo-gaśniczych, funkcjonariusze policji, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe i energetyczne.

 

PAP, Polsat News

mta/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie