Zwabili go na działkę, skrępowali i pobili. Po kilku godzinach udało mu się uciec

Polska
Zwabili go na działkę, skrępowali i pobili. Po kilku godzinach udało mu się uciec
policja.pl

Zaprosili 30-latka do domku letniskowego, a na miejscu obezwładnili gazem pieprzowym, skrępowali, a następnie kilka razy pobili. Sprawcy zdarzenia to 19-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 25 i 27 lat. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Policja nie poinformowała o motywach postępowania sprawcy.

Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia na terenie jednej z miejscowości powiatu wadowickiego. Pokrzywdzony dopiero po kilku godzinach wykorzystał moment nieuwagi swoich oprawców i uciekł z działki. Mężczyzna pobiegł do pobliskich zabudowań.

 

Ukrywali się z zakopiańskim pensjonacie

 

Sprawcy, obawiając się  zatrzymania, nie wrócili do swoich miejsc zamieszkania. 19-latka mieszkała w Katowicach, 25-latek to mieszkaniec Krakowa, a 27-latek jest mieszkańcem powiatu wadowickiego.

 

Po kilku dniach poszukiwań policja ustaliła, że cała trójka ukrywa się w Zakopanem. Poszukiwanych zatrzymano w jednym z zakopiańskich pensjonatów.

 

Noże, maczety i taśmy

 

Przy sprawcach znaleziono pojemniki z gazem pieprzowym, noże, maczety i taśmy, które mogły służyć do skrępowania 30-latka. Znaleziono przy nich także woreczek z kilkoma porcjami marihuany.

 

Podejrzani usłyszeli zarzuty pozbawienia człowieka wolności ze szczególnym udręczeniem oraz kierowania gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

polsatnews.pl

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie