Tomasz Gollob odzyskał głębokie czucie w nogach. Lekarz: jest coraz lepiej

Polska
Tomasz Gollob odzyskał głębokie czucie w nogach. Lekarz: jest coraz lepiej
Fot: dzięki uprzejmości kibiców Orła Łódź

- Przed operacją czucia głębokiego w ogóle nie było. Później pojawiało się sporadycznie, a teraz jest z nim coraz lepiej - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" prof. Marek Harat, lekarz zajmujący się Tomaszem Gollobem od momentu wypadku. Jak informuje gazeta, oznacza to, że żużlowiec zdaje sobie sprawę z ułożenia nóg, a podczas ćwiczeń orientuje się, która z nich jest dotykana.

Pod koniec kwietnia Gollob uległ poważnemu wypadkowi podczas treningu przed zawodami motocrossowym. Żużlowiec doznał poważnego urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym. Doszło do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Sportowiec stracił czucie w nogach, pojawiło się zagrożenie paraliżem poniżej linii sutków.

 

Obecnie żużlowiec przebywa na oddziale neurochirurgii Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.

 

Prof. Harat zastrzegł, że poprawa stanu zdrowia nie gwarantuje odzyskania sprawności przez sportowca.

 

- Powrót czucia głębokiego daje cień nadziei na powrót pełnego czucia w nogach, ale równie dobrze Tomek może zatrzymać się na tym etapie - powiedział lekarz.


W ocenie profesora Harata najważniejsza jest informacja, że "rdzeń kręgowy nie został zupełnie przerwany".

 

Żużlowiec poddawany jest w szpitalu codziennej rehabilitacji. Prof. Harat w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" wyjawił, że sportowiec "spędza już kilka godzin w pozycji siedzącej" i poddawany jest fizykoterapii, a nawet pionizowany.  Współpracuje również z psychologiem.

 

"Przegląd Sportowy", polsatnews.pl

ml/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie