Śmierć Polaków we Francji. Jest śledztwo

Polska
Śmierć Polaków we Francji. Jest śledztwo
Polsat News

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. wspólnie z prokuraturą francuską wszczęły śledztwo w sprawie zabójstwa i nakłaniania do samobójstwa dwóch 22-letnich mieszkańców powiatu kaliskiego. Do zdarzenia doszło w marcu na Lazurowym Wybrzeżu.

22-letni Mateusz K. i Szymon K., pochodzący z gminy Blizanów (powiat kaliski), wyjechali do pracy w La Seyne-sur-Mer we Francji. Mieli rozpocząć pracę w lokalnej stoczni przy budowie jachtów. Jeden z nich został zamordowany, a ciało drugiego wyłowiono ze zbiornika wodnego.

 

- W przypadku mężczyzny, którego ciało znaleziono w zbiorniku, podjęto decyzję o wszczęciu śledztwa z art. 151 kk - jest to przestępstwo polegające na nakłanianiu do samobójstwa  - powiedział  rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Prokurator wyjaśnił, że powyższa kwalifikacja wynika z uregulowań kodeksowych, "co oznacza, że kierunek postępowania może ulec zweryfikowaniu po zgromadzeniu materiału".

 

W przypadku Szymona K. śledztwo jest prowadzone z art 148 kk, czyli o zabójstwo.

 

Badania DNA

 

20 marca polscy murarze znaleźli ciało Szymona K. z raną zadaną prawdopodobnie nożem. - Przeprowadzona w Marsylii sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci Szymona K. było przecięcie tętnicy po zadanej ranie ciętej w klatkę piersiową - powiedział prokurator. Współlokator zamordowanego zniknął.

 

W mieszkaniu zostały jego dokumenty i telefon komórkowy. Ciało Mateusza K. znaleziono w zbiorniku wodnym. "Wyniki badań DNA potwierdziły, że jest to poszukiwany mężczyzna" - powiedział Maciej Meler.

 

PAP

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie