Pijana nastolatka wjechała w witrynę sklepową w Ustce

Polska

Nie miała prawa jazdy, była pijana i prowadziła samochód bez ważnych badań technicznych. Listę grzechów 18-latki z Ustki kończy zniszczona witryna sklepowa, na której zakończyła swoją jazdę autem. Grozi jej do 2 lat więzienia.

18-latka jadąca fordem najpierw uderzyła w tył zaparkowanego przed sklepem samochodu, odbiła się od niego i uderzyła w witrynę sklepu spożywczego.

 

Dziewczynę czekają poważne konsekwencje. - Kierująca tym samochodem poniesie odpowiedzialność karną, ale musi się liczyć nie tylko z konsekwencjami karnymi, a także finansowymi w związku z wyrządzonymi szkodami - powiedział Polsat News kom. Robert Czerwiński, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

 

Auto koleżanki

 

Samochód nie należał do 18-latki, a do jej koleżanki, która siedziała na miejscu pasażera.

 

Właścicielka pojazdu ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku. Za oddanie kluczyków swojej koleżance została ukarana mandatem karnym.

 

Wcześniej przed sklepem bawiły się dzieci

 

W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Było jednak o włos od tragedii, bo nagranie z monitoringu pokazuje, że chwilę przed wypadkiem przez sklepem bawiła się grupa kilkuletnich dzieci.

 

Polsat News

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie