"NYT": Trump powiedział Rosjanom, dlaczego zwolnił szefa FBI

Świat
"NYT": Trump powiedział Rosjanom, dlaczego zwolnił szefa FBI
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Donald Trump powiedział rosyjskim dyplomatom na spotkaniu w Gabinecie Owalnym w tym miesiącu, że zdymisjonowanie szefa FBI Jamesa Comeya uwolniło go od "wielkiej presji" - pisze w piątek "New York Times", powołując się na dokument podsumowujący to spotkanie.

"Właśnie zwolniłem szefa FBI. Był szalony, prawdziwy wariat" - miał powiedzieć Trump. "NYT" informuje, że ów dokument, którego podstawą są notatki sporządzone w Gabinecie Owalnym, odczytała mu "amerykańska osobistość oficjalna". "Stałem w obliczu wielkiej presji z powodu Rosji. Została (ze mnie) zdjęta" - dodał prezydent i podkreślił, że on sam nie jest przedmiotem śledztwa.

 

"NYT" pisze, że ta rozmowa, która odbyła się 10 maja - dzień po zwolnieniu Comeya - umacnia przekonanie, że Trump pozbył się go przede wszystkim z powodu śledztwa FBI w sprawie domniemanych kontaktów jego sztabu wyborczego z Rosjanami.

 

Dzień po zwolnieniu Comeya Trump przyjął w Gabinecie Owalnym rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa i ambasadora Rosji w USA Siergieja Kislaka.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie