Czekali na proboszcza, przyszedł papież. Franciszek pobłogosławił mieszkania wiernych

Świat
Czekali na proboszcza, przyszedł papież. Franciszek pobłogosławił mieszkania wiernych
PAP/EPA/L'OSSERVATORE ROMANO HANDOUT

Papież Franciszek odwiedził w piątek po południu nadmorską dzielnicę Rzymu, Ostię, gdzie pobłogosławił mieszkania wiernych - podał Watykan. Takie wizyty u parafian składa proboszcz w okresie po świętach wielkanocnych.

Ta kolejna papieska wizyta jest kontynuacją tzw. Piątków Miłosierdzia z Roku Świętego, gdy Franciszek raz w miesiącu odwiedzał miejsca naznaczone ubóstwem i cierpieniem.

 

W marcu, a więc 4 miesiące po zamknięciu obchodów Roku Miłosierdzia, papież nawiązując do tego zwyczaju był w ośrodku dla niewidomych w Rzymie.

 

Watykańskie biuro prasowe wyjaśniło, że przed kilkoma dniami proboszcz z Ostii wywiesił na osiedlu kartkę z informacją o tym, że w piątek odwiedzi wiernych, by pobłogosławić ich mieszkania.

 

Mieszkańcy osiedla z niedowierzaniem zobaczyli, że do ich drzwi puka nie ich znajomy ksiądz z parafii, ale papież.

 

Franciszek stał się "proboszczem" - podkreślają media, informując o kolejnej nieoczekiwanej inicjatywie papieża. W trakcie tej wizyty pobłogosławił kilkanaście mieszkań, wręczył rodzinom różańce i, jak dodaje Ansa, żartobliwie przeprosił za to, że "przeszkadza". Zapewnił zarazem, że dostosował się do godzin ciszy poobiedniej, o której przypomina wiszące na osiedlu ogłoszenie.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie