Były policjant skazany za bicie żony i atak na Egipcjanina

Polska
Były policjant skazany za bicie żony i atak na Egipcjanina
Polsat News

Na osiem miesięcy więzienia, w zawieszeniu na dwa lata, skazał Sąd Okręgowy w Opolu, 42-letniego Tomasza G. za pobicie żony i atak na Egipcjanina. Wyrok nie jest prawomocny.

Tomasz G. - emerytowany policjant ze Strzelec Opolskich został oskarżony o dwukrotne pobicie żony oraz atak fizyczny i słowny wobec mieszkającego od wielu lat w Polsce i pracującego razem z podsądnym, na krytej pływalni, Egipcjanina Azzama G.

 

Mimo, że żona przebaczyła mężowi i jeszcze przed rozpoczęciem postępowania wniosła o jego umorzenie, sąd uznał winę Tomasza G. Jak uzasadnił - przemoc domowa po przebaczeniu ofiary, nie idzie w niepamięć.

 

Sąd uniewinnił natomiast podsądnego od zarzutu używania rasistowskich i obraźliwych określeń pod adresem Azzama G. gdyż oskarżenie nie przedstawiło świadków tego zdarzenia ani innych dowodów. Uznał jednak winę emerytowanego policjanta w zakresie ataku fizycznego na Egipcjanina - Tomasz G. wykręcił nadgarstki pokrzywdzonemu obcokrajowcowi.

 

Za zarzucane czyny Tomasz G. otrzymał karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, tysiąc złotych grzywny oraz musi poddać się nadzorowi kuratora.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie