"Służą mi polityczne wakacje". Sikorski nie planuje powrotu do polityki

Polska
"Służą mi polityczne wakacje". Sikorski nie planuje powrotu do polityki
Polsat News

Były szef polskiej dyplomacji w rządzie PO-PSL Radosław Sikorski powiedział, że nie planuje powrotu do polityki. Jak podkreśla, skupia się teraz na pisaniu książki poświęconej polityce zagranicznej w czasie, gdy był szefem MSZ.

- Piszę ostatnie rozdziały książki o siedmiu latach polskiej polityki zagranicznej 2007-2014. Wtedy wiele się działo: Partnerstwo Wschodnie, budżet europejski, prezydencja w UE - mówił Sikorski w rozmowie z Polskim Radiem Radiem PiK.

 

- Mam nadzieję, że kogoś interesuje moje spojrzenie na politykę zagraniczną - podkreślił w czwartek w były polityk Platformy Obywatelskiej.

 

- Bardzo mi służą polityczne wakacje i mam zamiar je przedłużać - dodał Sikorski odpowiadając na pytanie o powrót do kariery politycznej. - Nie planuję powrotu do polityki - zadeklarował.

 

Według rozgłośni Sikorski wręczył w czwartek w bydgoskim I Liceum Ogólnokształcącym nagrodę laureatce szkolnego konkursu, którego był pomysłodawcą i fundatorem. Nagrodą jest dwutygodniowy, zagraniczny kurs języka angielskiego.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie