Dworczyk: twierdzenia PO nt. Berczyńskiego i śmigłowców to manipulacja

Polska
Dworczyk: twierdzenia PO nt. Berczyńskiego i śmigłowców to manipulacja
PAP/Rafał Guz

Wacław Berczyński nie miał dostępu do dokumentacji offsetowej ws. śmigłowców, ani ws. samolotów dla VIP-ów. Wszystkie inne twierdzenia są próbą manipulacji i kłamstwem - powiedział w czwartek wiceszef MON Michał Dworczyk, odnosząc się od zapowiedzi posłów PO.

Platforma złożyła w czwartek kolejny wniosek do szefa MON Antoniego Macierewicza o kontrolę poselską w resorcie obrony narodowej. Zdaniem jej posłów b. przewodniczący podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej dr Wacław Berczyński w wywiadzie dla "Super Ekspresu" przyznał się, że miał wpływ na przetarg dot. śmigłowców caracal.

 

W opinii Dworczyka, działania posłów PO uderzają w bezpieczeństwo państwa, "bo powodują zamęt i chaos wokół MON".

 

- Parlamentarzyści PO twierdzili, że ten artykuł potwierdza wszystkie nieprawdziwe tezy, które przez ostatnie tygodnie są przekazywane mediom i opinii publicznej. Przeczytałem ten wywiad i ten wywiad potwierdza jedno, że dr Berczyński nie miał dostępu do dokumentacji offsetowej (w przetargu na śmigłowce - red.), nie miał żadnego dostępu do dokumentacji związanej z zakupem samolotów dla VIP-ów, że nie miał żadnego dostępu do negocjacji offsetowych - powiedział wiceminister.

 

Wiceminister zapowiedział, że MON przekaże posłom PO wszystkie dokumenty, o które ci proszą w ramach kontroli poselskiej. - Przestrzegamy prawa, nie mamy nic do ukrycia - powiedział. Zaapelował przy tym, by posłowie PO nie odrywali urzędników i wojskowych do pracy.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie