Z Zalewu Szczecińskiego wydobyto ciała dwóch osób. Jedna z nich to zaginiony żeglarz

Polska
Z Zalewu Szczecińskiego wydobyto ciała dwóch osób. Jedna z nich to zaginiony żeglarz
Polsat News

Zwłoki dwóch osób wydobyto w środę z Zalewu Szczecińskiego. Jedna z nich to ofiara tragicznego rejsu, z którego nie powróciło trzech żeglarzy.

Ciała dwóch osób wydobyto z Zalewu Szczecińskiego w okolicach Skoszewa - powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Jak dodała, ciało jednej z osób wstępnie zidentyfikowała rodzina. To jeden z zaginionych żeglarzy.

 

Z informacji prokuratury wynika, że jeszcze nie udało się zidentyfikować drugiego ciała.

 

Informacje o dwóch ciałach przekazali służbom wędkarze, którzy przebywali w okolicach Skoszewa - powiedziała Biranowska-Sochalska.

 

Ciało jednego z żeglarzy znaleziono w dniu zaginięcia

 

Trzech żeglarzy, w wieku od 61 do 63 lat, wyruszyło 7 maja w rejs po Zalewie Szczecińskim. Następnego dnia o zaginięciu poinformowała córka jednego z mężczyzn.

 

Jeszcze podczas akcji ratownicy WOPR znaleźli w rejonie Zatoki Skoszewskiej ciało jednego z uczestników rejsu. Odnaleziono także przewróconą łódź, która znajdowała się na wysokości miejscowości Skoszewo, skąd mężczyźni wyruszyli w rejs.

 

W dniu tragicznego rejsu warunki do żeglowania były dobre; wiatr w sile 3 do 5 w skali Beauforta północny i północno-zachodni.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie