Kolejne ofiary antyrządowych demonstracji w Wenezueli

Świat
Kolejne ofiary antyrządowych demonstracji w Wenezueli
PAP/EPA/PASQUALE GIORGIO

Cztery osoby zginęły w ciągu ostatniej doby podczas antyrządowych protestów w Wenezueli - poinformowała we wtorek wieczorem czasu lokalnego prokuratura generalna tego kraju. Według prokuratury czterej mężczyźni zostali zastrzeleni podczas demonstracji w stanach Miranda, Tachira i Barinas.

Sekretarz generalny Organizacji Państw Amerykańskich Luis Almagro obciążył wenezuelskie siły bezpieczeństwa odpowiedzialnością za śmierć demonstrantów.

 

W trwających od początku kwietnia gwałtownych protestach antyrządowych zginęły w Wenezueli już co najmniej 43 osoby, a blisko 2 tys. demonstrantów zostało aresztowanych.

 

Protestujący domagają się przeprowadzenia przedterminowych wyborów parlamentarnych w tym roku i ustąpienia prezydenta Nicolasa Maduro ze stanowiska przed końcem jego kadencji, która upływa w grudniu 2018 roku.

 

Demonstranci oskarżają Maduro o rządy dyktatorskie i obwiniają go o doprowadzenie do kryzysu, w którym pogrążona jest Wenezuela. Kraj ten boryka się z dotkliwymi brakami żywności i leków oraz szalejącą hiperinflacją.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie