Premier: bezpieczeństwo i zdrowie obywateli są priorytetem rządu

Polska
Premier: bezpieczeństwo i zdrowie obywateli są priorytetem rządu
PAP/Paweł Supernak

Bezpieczeństwo i zdrowie obywateli są priorytetem rządu, jesteśmy zdeterminowani, żeby program zmian w służbie zdrowia zakończył się sukcesem, mierzonym poprawą dostępności do usług medycznych - powiedziała w środę premier Beata Szydło w szpitalu wojskowym w Warszawie.

- Wojskowy Instytut Medyczny łączy w sobie dwie płaszczyzny, które są priorytetem naszego rządu - bezpieczeństwo i łączące się z tym nierozerwalnie zdrowie pacjentów, zdrowie obywateli, możliwość dochodzenia do coraz lepszych, wyższych standardów - powiedziała premier, która wzięła udział w otwarciu zmodernizowanej Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych WIM przy ul. Szaserów w Warszawie.

 

- Jesteśmy zdeterminowani, żeby program zmian w służbie zdrowia, który został rozpoczęty przez nasz rząd, zakończył się sukcesem, który będzie mierzony poprawą dostępności do usług medycznych dla pacjentów, będzie mierzony tym, iż ludzie będą czuli się bezpieczni, że każdy w Polsce będzie mógł powiedzieć, że w każdym momencie, kiedy potrzebuje pomocy, tę pomoc otrzyma, skorzysta z niej i będzie z świadczonych usług zadowolony, będzie miał poczucie tego, że jest bezpieczny - powiedziała Szydło.

 

Premier podkreślała, że jest pod wrażeniem nowoczesnego oddziału, który zwiedziła w środę po modernizacji. - To jest ten krok, który chcemy robić, jeżeli chodzi o medycynę, o ochronę zdrowia i życia pacjentów - powiedziała Szydło, gratulując personelowi szpitala.

 

Zaangażowanie MON

 

Szef MON Antoni Macierewicz podkreślił, że projekt został zrealizowany dzięki zaangażowaniu funduszy MON. - Ten program jest realizowany w olbrzymim stopniu dzięki zaangażowaniu budżetu MON; 99 proc. pieniędzy płynie z MON i 99 proc. osób leczonych dzięki temu programowi to są osoby ze świata pozawojskowego. I to jest miara pokazująca jak wysiłek wojska, jak twórczość, praca tak wspaniałych lekarzy działa na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa całego narodu, całego społeczeństwa - mówił.

 

Podkreślił, że dla budowy nowej kliniki zasłużyli się, nieżyjący już ówczesny minister zdrowia Zbigniew Religa i ówczesny szef MON Aleksander Szczygło, którzy pracowali nad budżetem na rok 2008.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie