Kreml odpiera ukraińskie oskarżenia o dokonanie cyberataku

Świat
Kreml odpiera ukraińskie oskarżenia o dokonanie cyberataku
PAP/EPA/RITCHIE B. TONGO

Ukraińskie oskarżenia, że to Rosja stoi za ostatnim atakiem cybernetycznym na stronę prezydenta Petra Poroszenki są bezpodstawne - oświadczył w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Według Kijowa miała to być odpowiedź Moskwy na ukraińskie sankcje.

Do ataku miało dojść we wtorek. Ukraińskie władze sugerowały, że w ten sposób Rosja zemściła się za wprowadzenie przez władze w Kijowie sankcji przeciwko osobom fizycznym i firmom z Rosji.

 

- Brak jakichkolwiek szczegółów pokazuje bezzasadność tych oskarżeń - mówił Pieskow podczas rozmowy telekonferencyjnej z dziennikarzami.

 

Władze Ukrainy wprowadziły sankcje przeciwko osobom fizycznym i firmom z Rosji oraz z kapitałem rosyjskim, wśród których znalazły się popularne serwisy internetowe, takie jak Yandex, Mail.ru, Odnoklassniki oraz VKontakte. Dostęp do tych serwisów zostanie zablokowany na trzy lata.

 

Dekret w tej sprawie podpisał we wtorek prezydent Poroszenko. Listę osób i podmiotów opracowała i zatwierdziła pod koniec kwietnia ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie