Policja rozbiła gang narkotykowy. Dwanaście osób zatrzymanych w Warszawie

Polska

Funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 12 osób podejrzanych m.in. o handel narkotykami. We wtorek rano antyterroryści weszli do kilkunastu mieszkań na warszawskiej Pradze Północ. Gang mógł wprowadzić do obrotu 63 kg różnych narkotyków o wartości ponad 4 mln złotych.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji od ponad roku pracowali nad sprawą grupy mogącej zajmować się handlem znacznymi ilościami środków odurzających na terenie Warszawy.

 

- Zatrzymani są podejrzani o złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wiele z tych osób jest dobrze znanych funkcjonariuszom, w przeszłości byli notowani w sprawach dotyczących narkotyków, pobić, rozbojów czy uszkodzeń ciała - powiedział rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek.

 

Grozi im do 12 lat więzienia

 

Jak poinformował, śledczy z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga przedstawili 12 osobom zarzuty dotyczących udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. 10 z nich jest podejrzanych o to, że uczynili sobie z tego stałe źródło dochodu. Ponadto dwie osoby usłyszały zarzut nielegalnego posiadania narkotyków.

 

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi do 12 lat więzienia. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

 

Narkotyki warte ponad 4 mln zł

 

Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że w latach 2012-2014 członkowie rozbitej grupy mogli wprowadzić na rynek nawet 63 kg różnego rodzaju narkotyków tj.: marihuany, heroiny, amfetaminy, kokainy oraz ponad 10 tys. tabletek ekstazy, o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 4 mln złotych.

 

Jak podała policja, na podstawie zgromadzonych dowodów sąd aresztował 10 osób, a prokurator objął dozorem policyjnym dwie osoby, które dodatkowo mają zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Z uwagi na wyjaśnienia niektórych podejrzanych, sprawa ma charakter rozwojowy. Stołeczni policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga wyjaśniają wszystkie wątki sprawy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie