Nowe zajęcie Hillary Clinton. Zajmie się działalnością w nowo powstałej organizacji

Świat
Nowe zajęcie Hillary Clinton. Zajmie się działalnością w nowo powstałej organizacji
Wikimedia Commons/Gage Skidmore

Była kandydatka na prezydenta USA Hillary Clinton poinformowała w poniedziałek na Twitterze, że przez najbliższe lata poświęci się pracy w nowo powstałej organizacji Onward Together, mającej zmobilizować liberalnych wyborców przed kolejnymi wyborami.

"Ostatnie miesiące spędziłam na rozważaniach, spacerach w lesie oraz z rodziną (…). Ten rok nie jest taki, jak go sobie wyobrażałam, ale wiem, że cały czas walczę o bardziej życzliwą, zintegrowaną Amerykę o dużym sercu. Naprzód!" - napisała Clinton.

 

 

Nowa organizacja ma zjednoczyć i zmobilizować wyborców Partii Demokratycznej, by zapewnić ugrupowaniu zwycięstwo w wyborach do Izby Reprezentantów w 2018 r. oraz w późniejszych wyborach lokalnych i stanowych.

 

Stanowisko lidera Onward Together (ang. razem naprzód) obejmie były przewodniczący Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC) Howard Dean.

 

Onward Together podała w oświadczeniu, że będzie "zachęcać ludzi do organizowania i angażowania się oraz startowania w wyborach, a także popierać postępowe wartości i budować lepszą przyszłość dla przyszłych pokoleń".

 

Hillary Clinton nie sprecyzowała, na czym będzie polegać jej rola w nowo powstałej inicjatywie.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie