Jechał bez uprawnień i badań technicznych. W bagażniku "lewe" papierosy

Polska
Jechał bez uprawnień i badań technicznych. W bagażniku "lewe" papierosy
Policja Lublin

Policjanci z krasnostawskiej drogówki (Lubelskie) zatrzymali do kontroli mazdę, którą kierował 37-letni mieszkaniec Lublina. W bagażniku znaleźli worki wypełnione papierosami bez akcyzy. Okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy, samochód ma tablice rejestracyjne innego pojazdu i nie ma ważnych badań technicznych. Mężczyzna odpowie jeszcze za próbę ucieczki.

W poniedziałek rano funkcjonariusze krasnostawskiej drogówki, podczas patrolowania drogi krajowej nr 17, zwrócili uwagę na jeden z pojazdów. Mazda miała uszkodzone tablice rejestracyjne. W Łopienniku Górnym postanowili zatrzymać auto do kontroli. Siedzący za kierownicą mężczyzna usiłował uciekać, ale po chwili został zatrzymany. Towarzyszył mu 26-letni pasażer.

 

Przewoził 600 paczek papierosów

 

W jego maździe stróże prawa zabezpieczyli ponad 600 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Dodatkowo okazało się, iż 37-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Tablice rejestracyjne pochodziły z innego, wyrejestrowanego już pojazdu.

 

Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie.

 

polsatnews.pl

 

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie