Zabójcza prędkość, "popisy" na jednym kole i poważny wypadek. Nagranie ku przestrodze

Świat
Zabójcza prędkość, "popisy" na jednym kole i poważny wypadek. Nagranie ku przestrodze
Dorset Police

Policja z Dorset w Wielkiej Brytanii opublikowała film z szaleńczego rajdu motocyklistów na trasie z Southampton do Weymouth. Na nagraniu widać jak jeden z nich popisuje się jadąc z nadmierną prędkością na jednym kole, a później przechwala się, że udało mu się rozpędzić do około 175 mil na godzinę (ok. 280 km/h). Jazda kończy się wypadkiem, w którym poważnie ucierpiały trzy osoby.

Do wypadku doszło rok temu, a 12 maja 2017 roku zapadł w tej sprawie wyrok. 29-letni Adam Wilde został skazany na 3,5 roku więzienia za niebezpieczną jazdę i spowodowanie wypadku. Dostał również 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Mężczyzna był jednym z członków 9-osobowej grupy, która na 7 motorach wybrała się w podróż do miasta Weymouth. Wilde jechał z 16-letnią koleżanką.

 

Na nagraniu z kamery przymocowanej do klatki piersiowej jednego z motocyklistów widać, jak grupa jedzie z nadmierną prędkością, wjeżdża na przeciwległy pas ruchu, a jeden z kierujących "popisuje się" manewrami na jednym kole, wyprzedzając samochody.

 

"Nie zachęcaj go, bo zginę"

 

Podczas postoju na stacji benzynowej, słychać jak Wilde przechwala się, że rozwinął prędkość około 150 mil na godzinę (240 km/h), a podróżująca z nim 16-latka mówi do rozmówcy Wilde: "nie zachęcaj go, bo zginę".

 

Podczas innego postoju 29-latek dodaje: "175 mil na godzinę na piątym biegu".

 

Momentu wypadku na nagraniu nie widać. Gdy motocyklista z kamerą dojeżdża do miejsca zdarzenia, poszkodowani leżą na jezdni.

  

Policja ustaliła, że do wypadku doszło, bo Wilde uderzył w tył innego motocykla, który z kolei zderzył się z trzecim motorem.

 

W wyniku wypadku 16-latka doznała poważnych obrażeń głowy, brzucha i ramion. Do dziś nie odzyskała pełnej sprawności.

 

Kary więzienia w zawieszeniu

 

Wilde złamał kości łopatki, doznał też urazów ręki i nogi. Podobne obrażenia miał trzeci z poszkodowanych motocyklistów.

 

Za niebezpieczną jazdę ukarano jeszcze kilku motocyklistów, którzy zostali uwiecznieni na filmie. Dwóch z nich dostało kary więzienia w zawieszeniu.

 

polsatnews.pl

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie