W karetkę na sygnale wjechał samochód osobowy. Nie żyje pacjent

Polska

W Pile karetka pogotowia zderzyła się z samochodem osobowym. Wypadku nie przeżył 67-letni pacjent, który transportowany był ambulansem. Ranny został jeden z ratowników medycznych i 34-letnia kierująca osobowym mitsubishi.

Do wypadku doszło rano na skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej i Lelewela. Osobowy mitsubishi, którym kierowała mieszkanka Piły, zderzył się z karetką ze Szpitala Powiatowego w Wyrzysku.

 

Pacjenta zabrała druga karetka

 

Ambulans jechał na sygnale. Przewoził pacjenta do pilskiego szpitala. W pojeździe prowadzona była reanimacja 67-letniego mężczyzny. Po zderzeniu samochodów pacjenta zabrała do szpitala druga karetka. Niestety, mężczyzna zmarł.

 

- W wypadku obrażenia odnieśli także ratownik z karetki i kierująca mitsubishi kobieta. Oboje trafili do szpitala specjalistycznego w Pile - powiedziała Polsat News podkomisarz Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 
Okoliczności wypadku ustalają prokuratorzy i policjanci. Śledczy muszą zbadać m.in. czy kobieta wjechała na skrzyżowanie na zielonym czy czerwonym świetle i czy zderzenie aut miało wpływ na śmierć transportowanego karetką mężczyzny.

 

polsatnews.pl

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie