Ponad 5,5 tony kokainy. Hiszpańska policja znalazła narkotyki na statku

Świat
Ponad 5,5 tony kokainy. Hiszpańska policja znalazła narkotyki na statku
PAP/EPA/ELVIRA URQUIJO A.

Hiszpańska policja przejęła w poniedziałek ponad 5,5 tony kokainy. Narkotyki znaleziono na jednym ze statków zmierzających do Europy z Ameryki Południowej.

Według hiszpańskich mediów przejęcie dużego transportu narkotyków jest efektem długotrwałej i utrzymywanej w największej tajemnicy współpracy pomiędzy organami ścigania Hiszpanii oraz Ekwadoru. Przedstawiciele policji obu krajów nie ujawnili szczegółów akcji.

 

Jak poinformował w poniedziałek rano na Twitterze hiszpański minister spraw wewnętrznych Juan Ignacio Zoido, przejęcie kokainy nastąpiło na wodach Oceanu Spokojnego.

 

- Policyjna akcja została przeprowadzona w pobliżu Ekwadoru i pozwoliła przechwycić statek, na którym znajdowało się 5529 kg kokainy. Ujęte zostały 24 osoby - ujawnił minister Zoido.

 

Największy ładunek w historii

 

Zaznaczył, że zarekwirowany ładunek kokainy należy do największych w historii. Dodał, że inicjatorem wysłania przechwyconego transportu jest “duża organizacja zajmująca się przemytem narkotyków z Ameryki Południowej do Hiszpanii”.

 

Z danych Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA) wynika, że Hiszpania jest krajem, przez który na Stary Kontynent dociera najwięcej substancji uzależniających. Tylko w przypadku kokainy hiszpańska policja rekwiruje rocznie ponad 22 ton narkotyku.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie