"Łowcy cieni" zatrzymali podejrzanego o dwie próby zabójstwa. Chodzi o "Kwinto"

Polska

"Łowcy cieni" z CBŚP i policyjni antyterroryści zatrzymali w Świdnicy 33-letniego Dariusza N. pseud. "Kwinto" podejrzewanego m.in. o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i dwie próby zabójstwa - dowiedziała się w poniedziałek PAP w CBŚP.

Mężczyzna ukrywał się od 2015 roku. Był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania i dwóch listów gończych.

 

Z policyjnych ustaleń wynikało, że "Kwinto" może przebywać w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Policjanci zorganizowali zasadzkę. W związku z tym, że N. mógł mieć broń, funkcjonariusze poprosili o wsparcie opolskich antyterrorystów.

 

- Dariusz N. został zatrzymany w jednym z centrów handlowych w Świdnicy. Po tym został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubinie - powiedział komisarz Rafał Szymański z zespołu prasowego Centralnego Biura Śledczego Policji.

 

Pobicia z użyciem siekier, noży i maczet

 

Jak poinformował, mężczyzna jest podejrzewany o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Grupa ta działała na Dolnym Śląsku od 2006 roku.

 

- 33-latek na swoim koncie ma obrót narkotykami, wymuszenia rozbójnicze, pobicia i niszczenie mienia. Oprócz tego dwukrotnie brał udział w napadach z bronią w ręku, gdzie została ranna jedna osoba - powiedział Szymański.

 

- Jego kartotekę mogą uzupełnić liczne bójki i pobicia z użyciem siekier, noży i maczet - podkreślił.

 

Decyzją sądu "Kwinto" został aresztowany.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie