Zabójstwo kobiety i dziecka w Radomiu. Maciej S. usłyszał zarzuty

Polska

Prokuratura Okręgowa w Radomiu postawiła Maciejowi S. zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem kobiety i jej dziecka, których ciała znaleziono w piątek w tym mieście. Jeszcze w niedzielę prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o jego aresztowanie.

W piątek 12 maja w mieszkaniu na osiedlu Gołębiów w Radomiu odnaleziono ciała kobiety i małego dziecka. Zatrzymano dwóch mężczyzn do wyjaśnienia ewentualnego ich udziału w zdarzeniu. W niedzielę prokurator zakończył przesłuchania zatrzymanych.

 

34-letniemu Maciejowi S. postawiono dwa zarzuty dotyczące zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem kobiety i jej dziecka. Prokurator wystąpi jeszcze dziś do sądu z wnioskiem o jego aresztowanie na trzy miesiące. Drugiego z zatrzymanych mężczyzn prokurator przesłuchał w charakterze świadka. Ustalono, że nie miał żadnego związku z zabójstwami i po przesłuchaniu został zwolniony.

 

Sekcja zwłok mająca na celu ustalenie przyczyny zgonu, rodzaju obrażeń, ich umiejscowienia i mechanizmu ich powstania przeprowadzona zostanie w poniedziałek. - Mając na uwadze zabezpieczenie prawidłowego toku śledztwa, nie udzielamy informacji, jakie stanowisko zajął podejrzany Maciej S. w kwestii przedstawionych mu zarzutów - podaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie