Setki dziecięcych wózków pod Koloseum, wszystkie puste. Mają przypominać o kryzysie demograficznym

Świat
Setki dziecięcych wózków pod Koloseum, wszystkie puste. Mają przypominać o kryzysie demograficznym
Twitter/Pietro Parlani

Setki pustych wózków dziecięcych ustawiono w niedzielę wokół Koloseum podczas manifestacji, której uczestnicy zwracali uwagę na pogłębiający się we Włoszech kryzys demograficzny. Do władz apelowano o skuteczną politykę prorodzinną.

W obchodzony w niedzielę we Włoszech Dzień Matki pod antyczny amfiteatr przybyły tysiące rodzin. Do pustych wózków włożono kartki z hasłami "Więcej dzieci, więcej Włoch" i "Znikamy".

 

Organizator protestu, prezes krajowego forum stowarzyszenia rodzin Gianluigi De Palo, powiedział wyjaśniając jego motywy: "W Święto Matki chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na kwestię dotyczącą najbliższych 20 lat we Włoszech, na to, że rodzi się coraz mniej dzieci".

 

"Stawką jest istnienie naszego kraju"

 

Wyraził nadzieję, że w następnej ustawie budżetowej rząd przeznaczy więcej środków dla rodzin i na wspieranie rozrodczości. - Tu stawką jest istnienie naszego kraju i przyszłość naszych dzieci - przekonywał De Palo.

 

- Obecnie narodziny dziecka są jedną z podstawowych przyczyn zubożenia. Młodzi ludzie chcieliby mieć dwoje i więcej dzieci, ale nie są w stanie spełnić swego marzenia - ocenił.

 

Według niego od 40 lat kolejne rządy składają puste deklaracje pomocy dla rodzin i "nic dla nich nie robią".

 

Uczestników inicjatywy "Puste wózki" pozdrowił papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w południe w Watykanie. - Przyszłość naszego społeczeństwa wymaga konkretnej uwagi dla życia i macierzyństwa - powiedział papież.

 

 

PAP

 

 

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie