Rząd australijski organizuje loterię, by pozyskać fundusze na sport

Świat
Rząd australijski organizuje loterię, by pozyskać fundusze na sport
Pixabay/Linda72

Australijski rząd zorganizuje ogólnonarodową loterię internetową, z której zyski - szacowane na 50 mln dolarów - zostaną przeznaczone na wsparcie przygotowań olimpijskich przed Tokio 2020 oraz organizację Igrzysk Wspólnoty Narodów - poinformowały krajowe media.

Igrzyska Wspólnoty Narodów brytyjskich (Commonwealth Games) odbędą się w kwietniu 2018 r. w południowo-wschodniej części stanu Queensland - Gold Coast, szóstego co do wielkości miasta Australii.

 

- Loteria to długofalowy pomysł na rozwiązanie kwestii zwiększania budżetu australijskiego sportu, nie tylko na wsparcie przygotowań olimpijskich oraz organizację przyszłorocznych zmagań w Commonwealth Games - powiedział minister odpowiedzialny za tę dziedzinę Greg Hunt.

 

415 mln dolarów na sport w 2017 roku

 

W 2017 r. na sport w Australii rząd przeznaczył kwotę 415 mln dolarów, co jest pierwszym wzrostem (w 2016 r. 365 mln) od 2012 r. i olimpijskich zmagań w Londynie. Wówczas Australia wywalczyła 35 medali, w tym siedem złotych, co w klasyfikacji krajów dało jej 10. lokatę.

 

W Rio de Janeiro w 2016 r. sportowcy z antypodów w tabeli medalowej także znaleźli się na 10. miejscu. Wywalczyli jednak mniej medali - 29, w tym osiem złotych.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze