Prokuratura: wnioski o areszt dla sześciu osób ws. reprywatyzacji. Jeszcze dziś decyzja sądu

Polska
Prokuratura: wnioski o areszt dla sześciu osób ws. reprywatyzacji. Jeszcze dziś decyzja sądu
Pixabay/kruszyzna0

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu złożyła wnioski o tymczasowe aresztowanie dla sześciu osób podejrzanych w śledztwie w sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. Sąd ma rozpatrzyć wnioski w sobotę.

O złożeniu wniosków o tymczasowe aresztowanie sześciu podejrzanych poinformowała w sobotę rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu Anna Zimoląg. - Nie informujemy kogo dotyczą te wnioski - powiedziała prok. Zimoląg. Rzeczniczka nie ujawniła także, czy któryś z podejrzanych przyznał się do postawionych mu zarzutów.

 

Według informacji sąd rozpocznie rozpatrywanie wniosków o godz. 11.30.

 

Wcześniej zatrzymano osiem osób

 

W czwartek CBA zatrzymało w Warszawie osiem osób, które miały wyrządzić Skarbowi Państwa i spadkobiercom szkodę na ponad 46 mln zł. To warszawski adwokat Andrzej M., dwoje adwokatów występujących jako kuratorzy spadkobierców nieruchomości Grażyna K.-B. i Tomasz Ż., ojciec i syn zajmujący się skupowaniem roszczeń do nieruchomości - Maciej M. i Maksymilian M., dwóch rzeczoznawców majątkowych Michał Sz. i Jacek R. oraz Andrzej K.

 

W piątek wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty oszustwa na mieniu znacznej wartości, za co grozi do 10 lat więzienia.

 

Zdaniem prokuratury w efekcie przestępczego procederu adwokat Andrzej M. przejął za rażąco zaniżoną cenę prawa i roszczenia do nieruchomości. Dokonać tego miał na rzecz reprezentowanych przez niego spadkobierców, a faktycznie na rzecz podejrzanych Macieja M. i Maksymiliana M. - nazywanych w mediach handlarzami roszczeń. Sprawa dotyczy czterech nieruchomości w Warszawie - przy ul. Twardej 8, Twardej 10, Królewskiej 39 i Placu Defilad (dawny adres to ul. Sienna 29).

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie