Kolejny Tunezyjczyk powiązany ze sprawcą zamachu w Berlinie wydalony z Włoch

Świat
Kolejny Tunezyjczyk powiązany ze sprawcą zamachu w Berlinie wydalony z Włoch
Wikimedia Commons/Gémes Sándor

Z Włoch wydalony został w sobotę 36-letni nielegalny imigrant z Tunezji, uznany za zagrażającego bezpieczeństwu kraju. Miał on kontakty z terrorystą Anisem Amrim, sprawcą zamachu w grudniu ub.r. na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie.

Włoskie media podkreślają, że wraz z wydaleniem kolejnego Tunezyjczyka dokonano dalszego rozbicia działającej we Włoszech siatki, powiązanej z Amrim.

 

Sprawca zamachu w Berlinie, w którym zginęło 12 osób, został zastrzelony przez policję koło Mediolanu kilka dni później.

 

Uciekł on z Niemiec, by - jak wnioskują śledczy - schronić się i otrzymać wsparcie ze strony komórek islamskich radykałów we Włoszech. Kontaktował się z nimi, gdy wcześniej mieszkał w tym kraju po wyjściu z więzienia.

 

Powiązania z radykalnymi muzułmanami

 

W ostatnich miesiącach do opuszczenia Włoch zmuszono kilku innych Tunezyjczyków, z którymi był w kontakcie.

 

Mężczyzna odesłany do Tunezji na mocy dekretu włoskiego MSW mieszkał w Katanii na Sycylii i był powiązany ze środowiskami radykalnych muzułmanów.

 

To 42. osoba wydalona z Włoch od początku tego roku i 174. od stycznia 2015 r. Ta metoda prewencji stosowana jest wobec osób podejrzanych o ekstremizm i uznanych za zagrażających bezpieczeństwu państwa.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie