PO: pomysł na 13 emeryturę będzie lepiej dopracowany niż program 500+

Polska
PO: pomysł na 13 emeryturę będzie lepiej dopracowany niż program 500+
PAP/Radek Pietruszka

Pomysł na 13 emeryturę jest opracowywany przez naszych ekspertów i z pewnością będzie lepiej dopracowany niż program 500+ - powiedział w piątek w Sejmie rzecznik PO Jan Grabiec.

Podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu przewodniczący PO Grzegorz Schetyna poinformował, że gdy jego ugrupowanie przejmie władzę zachowa program 500 plus, a także będzie chciało, by objął on każde dziecko w rodzinie. Jeśli natomiast chodzi o seniorów, to PO chce im zagwarantować 13 emeryturę.

 

W środę politycy PO jeszcze raz udzielili odpowiedzi na pytania zadane w ubiegłym tygodniu przez PiS, jedno z nich dotyczyło tego, czy są za podwyższeniem wieku emerytalnego. - Nie chcemy podwyższać wieku emerytalnego, ale zrobimy wszystko, żeby opłacało się pracować dłużej - powiedział Schetyna. Dodał, że PO będzie zmierzać do tego, żeby aktywność zawodowa skutecznie mogła wpływać na zarobki. - Jako zachętę wprowadzimy 13 emeryturę - dodał Schetyna.

 

"Pomysł na 13 emeryturę będzie dopracowany"

 

Na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie Grabiec zapewnił, że pomysł na 13 emeryturę jest opracowywany przez ekspertów PO i z pewnością będzie dopracowany.

 

Jak dodał PO przedstawi ten pomysł w swoim programie wyborczym. - Zapewniam, że ten program będzie dużo lepiej dopracowany w czasie kampanii wyborczej, niż pomysł na 500+ pani premier Szydło, która obiecywała w kampanii wyborczej 500 złotych na każde dziecko - podkreślił rzecznik PO

 

Grabiec zapewnił, że PO będzie lepiej przygotowana w następnej kampanii wyborczej. - Nasze obietnice będą policzone i zweryfikowane - podkreślił.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze