Gdynia będzie miała swój "Central Park"

Kultura
Gdynia będzie miała swój "Central Park"
gdynia.pl

Już za trzy lata przy al. Józefa Piłsudskiego w Gdyni powstanie park miejski, który na kształt nowojorskiego "Central Park" ma stać się głównym miejscem spędzania czasu wolnego przez mieszkańców. Urząd miasta informuje, że zamierza stworzyć przestrzeń wypełnioną roślinnością, ale także oferującą dodatkowe atrakcje m.in. dla rodzin i osób lubiących ruch na świeżym powietrzu.

Inwestycja obejmie teren wyznaczony przez al. Marszałka Piłsudskiego oraz ulice: Świętojańską i Legionów. Park w naturalny sposób ma zostać podzielony na strefy: ciszy, wypoczynku i rekreacji.

 

Jak informuje miasto, po części zagospodarowany jest już skwer Sue Ryder, gdzie od 2014 roku funkcjonuje skatepark spełniający oczekiwania fanów deskorolek, BMX-ów i rolkarzy. W pobliżu znajduje się również plac zabaw.

 

Staw, a wokół niego ścieżka dla biegaczy i rolkarzy

 

Teraz wypełniona zostanie pozostała część terenu. W centralnej części parku ma pojawić się staw, wokół którego wkomponowane zostaną siedziska, kładka i pole do gry w bule. Znajdzie się również miejsce dla punktu informacji turystycznej oraz punktu gastronomicznego.

 

Wokół stawu prowadzić będzie 800-metrowa ścieżka dla biegaczy i 850-metrowa trasa idealna na rodzinne przejażdżki na rolkach.

 

Specjalny podziemny parking

 

Jest również dobra wiadomość dla kierowców. Wybudowany zostanie parking podziemny na 286 miejsc z wjazdem od ul. Świętojańskiej.

 

Szacowany koszt zrealizowania projektu to 35 mln zł.

 

polsatnews.pl

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie