CBA analizuje sprzedaż części Parku Skaryszewskiego w Warszawie

Polska
CBA analizuje sprzedaż części Parku Skaryszewskiego w Warszawie
CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne analizuje działania miejskiej spółki w sprawie sprzedaży części terenu Parku Skaryszewskiego w Warszawie. Analiza nie przesądza o dalszych losach sprawy - podjęciu kontroli czy śledztwa.

Funkcjonariusze CBA zajęli się analizą działań miasta i jej spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji przy sprzedaży kawałka Parku Skaryszewskiego leżącego przy alei Zielenieckiej, po drugiej stronie Stadionu Narodowego i nieopodal Teatru Powszechnego.

 

- Sprawdzimy przede wszystkim transakcję dotyczącą działki o powierzchni blisko 5,5 tys. mkw, z niskimi budynkami o łącznej powierzchni ponad 1,4 tys. m2, gdzie obecnie funkcjonuje restauracja. Przeanalizujemy też inne umowy i działania stołecznej spółki w latach 2014-17 - powiedział w piątek Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej Biura.

 

"Nie przesądza to o kontroli lub śledztwie w tej sprawie"

 

CBA przeanalizuje procedury podjęcia i realizacji decyzji dotyczących sprzedaży praw do nieruchomości przez MPRI lub jej poprzedników prawnych, nie przesądza to o kontroli lub śledztwie w tej sprawie, ale może do tego prowadzić - zaznaczył Kaczorek.

 

W środę Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze zarzuciło należącej do miasta spółce sprzedaż prawa użytkowania wieczystego działki położonej w Parku Skaryszewskim. Obawia się ono, że w parku powstanie apartamentowiec. Według stowarzyszenia działka została sprzedana w kwietniu.

 

Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego jest położony w dzielnicy Praga Południe. Został wpisany do rejestru zabytków w 1973 r. Ma 58 hektarów powierzchni.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie