Runął sufit w Zamku Książąt Pomorskich. Strażacy z psami przeszukują teren

Polska

W Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zawalił się strop. - O godzinie 12:05 otrzymaliśmy zgłoszenie od straży pożarnej, że w północnym skrzydle zamku, które od dawna było wyłączone z użytku i nie było do niego wstępu, zawalił się i spadł do piwnicy filar podtrzymujący strop - powiedziała polsatnews.pl asp. sztab. Irena Kornicz ze szczecińskiej policji.

Jak poinformowała Kornicz, ponieważ w tej części budynku obowiązywał zakaz wstępu, służby nie spodziewają się, aby ktokolwiek został poszkodowany w wyniku zdarzenia. Na wszelki wypadek straż pożarna przeszuka jednak teren z psami wyszkolonymi do odnajdywania ludzi w gruzach.

 

- Skupiamy się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a strażacy sprawdzają, czy w tej właśnie chwili nikt nie wszedł do tej części zamku, do której nie było wstępu - dodała Kornicz.

 

Zawalić miało się około 50 metrów kwadratowych stropu.

 

Powołany zostanie sztab kryzysowy

 

- Trzy stropy zostały przebite kolumną, która stanowiła część konstrukcji nośnej północnego skrzydła Zamku Książąt Pomorskich - powiedział w rozmowie z mediami st. kpt Piotr Tuzimek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

 

Z budynku ewakuowano wszystkich pracowników Zamku Książąt Pomorskich, a także mieszczącego się tu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opery na Zamku.

 

Rzecznik prasowy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Kamil Robak zapewnił, że eksponaty znajdujące się w budynku są zabezpieczone.

 

Na miejscu pracują urzędnicy z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Szczecinie oraz wojewódzki konserwator zabytków. Rzecznik zamku informował, że został powołany sztab kryzysowy.

 

polsatnews.pl

 

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie