Zatrzymany po 17 latach poszukiwań. Ukrył się w szafie

Polska
Zatrzymany po 17 latach poszukiwań. Ukrył się w szafie
wielkopolska.policja.gov.pl

42-letni mężczyzna był poszukiwany od 17 lat za kradzieże i włamania. Wydano za nim cztery listy gończe oraz Europejski Nakaz Aresztowania. Policjantom udało się w końcu ustalić, gdzie przebywa. Przestępca był zaskoczony pojawieniem się funkcjonariuszy. Ponieważ nie miał już dokąd uciec, schował się w... szafie.

Do zatrzymania doszło w piątek w jednej z małych miejscowości pod Wolsztynem (Wielkopolskie).

 

- W wyniku działań operacyjnych policjanci ustalili miejsce, w którym najprawdopodobniej przebywa poszukiwany. Około godziny 6 rano kilkunastu funkcjonariuszy otoczyło budynek - powiedział polsatnews.pl starszy aspirant Wojciech Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

 

Nie stawiał oporu

 

Kilku mundurowych weszło do środka. Po przeszukaniu domu okazało się, że 42-latek jest w szafie w pomieszczeniu na piętrze.

 

- Musiał zauważyć policjantów przed budynkiem, ale miał odciętą drogę ucieczki - powiedział Adamczyk.

 

Podkreślił, że pokój wyglądał "sterylnie", łóżko było dokładnie pościelone. - Pokój sprawiał wrażenie, jakby nikt w nim nie przebywał, ale policjanci wykazali się dużą czujnością - powiedział rzecznik wolsztyńskiej komendy.

 

Zaskoczony przestępca nie stawiał oporu. Policjanci doprowadzili go do aresztu, skąd jeszcze tego samego dnia trafił do więzienia.

 

polsatnews.pl

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie