Nieruchomości z zabytkowego parku sprzedane. MJN obawia się, że powstanie tam apartamentowiec

Polska
Nieruchomości z zabytkowego parku sprzedane. MJN obawia się, że powstanie tam apartamentowiec
Ala/Wikimedia Commons/ CC-BY-SA-3.0

Należąca do miasta spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji sprzedała prawo użytkowania wieczystego działki położonej w zabytkowym Parku Skaryszewskim w Warszawie - podało w środę Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Obawia się ono, że w parku powstanie apartamentowiec.

MPRI wystawiło na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej przy Al. Zielenieckiej 6/8 w Warszawie. To działki o powierzchni prawie 5,5 tys. metrów kwadratowych i budynki o łącznej powietrzni 1,4 tys. metrów kwadratowych; ich dzierżawcą jest położony w tym miejscu hotel "Dedek". Cena wywoławcza to 4,5 mln zł plus VAT.

 

Nie ma planu zagospodarowania przestrzennego

 

"W rozmowie telefonicznej z przedstawicielami MPRI uzyskaliśmy potwierdzenie, że działka została sprzedana w kwietniu" - podało MJN w komunikacie w środę. "Sprzedaż oznacza, że w prywatne ręce trafia część zabytkowego, stuletniego Parku Skaryszewskiego. Obawiamy się, że nowy właściciel będzie mógł ogrodzić teren, zburzyć zabudowania »Dedka«, wybudować w środku Parku apartamentowiec" - powiedział Jan Baran z MJN. Podkreślił, że dla Parku Skaryszewskiego nie ma planu zagospodarowania przestrzennego.

 

MJN nie ustaliło, kto kupił nieruchomość. Według stowarzyszenia miejska spółka sprzedała prawa do użytkowania wieczystego nieruchomości do 2089 r.

 

Sekretariat spółki poinformował MPRI, że nie obecnie ma nikogo, kto mógłby wypowiedzieć się dla prasy. PAP wysłała więc pytania pocztą elektroniczną. Do czasu nadania depeszy na prośbę o kontakt nie odpowiedział też rzecznik stołecznego ratusza.

 

Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego jest położony w dzielnicy Praga Południe. Został wpisany do rejestru zabytków w 1973 r. Ma 58 hektarów powierzchni.

 

PAP

 

 

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie