Handel narkotykami w wojsku. Prokuratura postawiła zarzuty 12 osobom

Polska
Handel narkotykami w wojsku. Prokuratura postawiła zarzuty 12 osobom
Żandarmeria Wojskowa/Facebook.com
Zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła zarzuty nielegalnego posiadania i handlu narkotykami 12 osobom, w tym sześciu żołnierzom zajmującym się rozprowadzaniem narkotyków w garnizonach na Warmii i Mazurach. Większość przyznała się do winy.

Jak poinformował w środę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Michał Dziekański, Wydział ds. Wojskowych tej prokuratury prowadzi śledztwo przeciwko 12 osobom zatrzymanym przez Żandarmerię Wojskową.

 

- Zatrzymani są podejrzani o nielegalne posiadanie oraz handel narkotykami (...). Wśród podejrzanych jest 6 żołnierzy 15. Brygady Zmechanizowanej w Giżycku, pozostali podejrzani to osoby cywilne - powiedział Dziekański. Przestępstwa zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 10 lat więzienia.

 

Dozór policyjny

 

- Większość z podejrzanych przyznała się do popełnienia zarzuconych im przestępstw. Wobec zatrzymanych zastosowano dozory policji oraz przełożonych wojskowych - dodał rzecznik.

 

O zatrzymaniu grupy żołnierzy i cywilów poinformowała we wtorek Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej. Wówczas była mowa o 10 osobach, w tym pięciu żołnierzach, ale ŻW informowała, że planuje kolejne zatrzymania. W trakcie zatrzymania pięciu żołnierzy było pod wpływem środków odurzających.

 

Według ŻW, zatrzymani tworzyli grupę przestępczą zajmującą się rozprowadzaniem narkotyków w jednostkach wojskowych na Warmii i Mazurach. W miejscu zamieszkania zatrzymanych znaleziono plantację 74 krzaków konopi indyjskich, a także amfetaminę, marihuanę oraz akcesoria służące do ważenia i zażywania narkotyków. W sumie zabezpieczono ponad 1,7 tys. porcji narkotyków.

 

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie