Polowanie na "jednorękich bandytów". W Bydgoszczy policja walczy z nielegalnym hazardem

Polska
Polowanie na "jednorękich bandytów". W Bydgoszczy policja walczy z nielegalnym hazardem
kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Bydgoscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej kontrolują punkty, w których stoją automaty do gier hazardowych. Od kwietnia weszli do 84 takich lokali. W sumie zabezpieczyli 48 nielegalnych maszyn. Masowe kontrole to efekt zmian w przepisach o grach hazardowych.

W kwietniu bydgoscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali 84 lokale. W 15 przypadkach zabezpieczyli 48 nielegalnych automatów do gier.

 

Ostatnie cztery w miniony poniedziałek w jednym z lokali przy ulicy Toruńskiej.

 

Przyłapani na gorącym uczynku

 

- Maszyny były włączone. Na miejscu został przesłuchany właściciel posesji. Dalej sprawą zajęli się funkcjonariusze urzędu celno-skarbowego, którzy będą prowadzić stosowne postępowanie - poinformował podkomisarz Przemysław Słomski z bydgoskiej policji.

 

Dodał, że w takim przypadku za naruszenie przepisów karno-skarbowych może grozić kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat trzech.


Od kwietnia obowiązują nowe przepisy

 

Od 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie nowe zmiany w ustawie o grach hazardowych. Rozszerzeniu uległ katalog osób, które mogą zostać ukarane grzywną. Wzrosła też kwota kary z 12 tysięcy złotych za urządzenie do 100 tysięcy złotych - zarówno dla urządzającego gry jak i posiadającego urządzenie.

 

Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie).

 

Krajowa Administracja Skarbowa zapowiada kontynuację dotychczasowych działań.

 

polsatnews.pl

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie