Ośnieżone Pomorze. Trzeba uważać na śliskich drogach

Polska

10 maja, a na Pomorzu intensywne opady śniegu. W Gdańsku biało zrobiło się w środowy poranek. Śnieg zaczął po godz. 9 zmieniać się w śnieg z deszczem. Drogi zrobiły się bardzo śliskie, a ponieważ większość kierowców wymieniła już opony w samochodach na letnie, należy być wyjątkowo ostrożnym. Wyjątkowo zimna była tez miniona noc. W Ostrołęce na Mazowszu temperatura spadła do minus 7 st. C.

Noc i wczesny poranek w środę okazały się niezwykle zimne, jak na maj. Przed ujemnymi temperaturami uchroniły się jedynie niektóre regiony zachodniej i północno-zachodniej Polski. Na pozostałym obszarze przymrozki panowały od gruntu aż do wysokości nawet 5 metrów, niszcząc nie tylko uprawy przy gruncie, lecz także owoce na krzewach i drzewach.

 

Bardzo zimny maj na wschodzie


Im dalej na wschód Polski, tym mróz był większy. Zdecydowanie najniższe temperatury na stacjach IMGW odnotowano w Kielcach, Rzeszowie i Ostrołęce, gdzie na wysokości 2 metrów było do minus 4 stopni. Na większym obszarze Polski było od minus 3 do minus 1 stopnia.


Przy gruncie z kolei największy przymrozek panował w Ostrołęce na Mazowszu, gdzie zmierzono minus 7 stopni, a także w Łodzi, gdzie było minus 6 stopni. Na większym obszarze kraju odnotowano przeważnie od minus 5 do minus 3 stopni.

 

Od piątku ma być cieplej

 

W nocy ze środy na czwartek przymrozki wrócą, ale już tylko do części Polski, w dodatku będą dużo lżejsze. Nalezy się ich spodziewać na północy i północnym wschodzie, a także na terenach górzystych południowej Polski. Po raz ostatni przymrozki dadzą się we znaki w nocy z czwartku na piątek na krańcach północno-wschodnich.

 

 

twojapogoda.pl, polsatnews.pl

 

 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie