MSZ: bez fali krytycznych uwag wobec Polski na forum ONZ

Polska
MSZ: bez fali krytycznych uwag wobec Polski na forum ONZ
Polsat News

Wbrew spekulacjom medialnym Polska nie spotkała się z falą krytycznych uwag ze strony większości państw biorących udział w Powszechnym Przeglądzie Okresowym (UPR) Polski, który odbył się 9 maja w Genewie, na forum Rady Praw Człowieka - głosi środowy komunikat Biura Rzecznika Prasowego MSZ.

W komunikacie podkreślono, że polskiej delegacji, w której skład weszli przedstawiciele MSZ, MS, MSWiA, MZ, MEN, Prokuratury Krajowej, MRPiPS, jak również przedstawiciele Urzędu ds. Cudzoziemców, Służby Więziennej, KG Policji i Straży Granicznej, przewodniczyła wiceminister SZ Renata Szczęch.

 

"Podczas spotkania polska delegacja przedstawiła raport rządu RP, który obejmuje lata 2012-2016, a zatem uwzględnia głównie działania poprzedniego rządu, i odnosi się przede wszystkim do rekomendacji przekazanych Polsce podczas poprzedniego cyklu przeglądowego w 2012 roku. Polska otrzymała wówczas ponad 120 rekomendacji" - zaznaczono.

 

"Wbrew spekulacjom medialnym, Polska nie spotkała się z falą krytycznych uwag ze strony większości państw biorących udział w przeglądzie. Przypominamy, że podstawowym założeniem UPR jest przekazywanie państwom rekomendacji, mających na celu poprawę sytuacji praw człowieka. Warto zauważyć, że większość delegacji zabierających głos w przeglądzie Polski, w swoich krótkich wystąpieniach, wyrażała uznanie dla Polski za postęp dokonany w zakresie ochrony praw człowieka" - czytamy w komunikacie MSZ.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie