Zmiany w Nowoczesnej. Misiło i Hennig-Kloska nowymi wiceszefami, Gryglas - sekretarzem

Polska
Zmiany w Nowoczesnej. Misiło i Hennig-Kloska nowymi wiceszefami, Gryglas - sekretarzem
PAP/Radek Pietruszka
Od lewej: Zbigniew Gryglas, Katarzyna Lubnauer, Paulina Hennig-Kloska i Piotr Misiło

Piotr Misiło i Paulina Hennig-Kloska są nowymi wiceprzewodniczącymi klubu Nowoczesnej, sekretarzem klubu został Zbigniew Gryglas - poinformowała w środę przewodnicząca klubu Katarzyna Lubnauer.

- Dla nas ważne jest, żeby pokazać wyraźnie, że z nowymi siłami z nową aktywnością ruszamy do przodu. Pewne zmiany wizerunkowe i pewne zmiany kadrowe były konieczne - powiedziała Lubnauer na konferencji prasowej w Sejmie.

 

- Nową osobą, która doszła do prezydium jest Piotr Misiło, który jednocześnie będzie wiceprzewodniczącym prezydium. Kolejną osobą, która będzie wiceprzewodniczącą prezydium jest Paulina Hennig-Kloska. Mamy nowego sekretarza Zbigniewa Gryglasa. Monika Rosa, która była dotychczasowym sekretarzem zostaje w prezydium, również w dalszym ciągu wiceprzewodniczącą prezydium jest Kamila Gasiuk-Pihowicz, która była dotychczas - poinformowała szefowa klubu.

 

Kolejne zmiany za 2 tygodnie

 

Jak dodała "być może będą jeszcze kolejne zmiany, po zmianach w zarządzie Nowoczesnej", co ma mieć miejsce "za dwa tygodnie 21 maja wraz z konferencją programową".

 

Misiło powiedział, że jako wiceprzewodniczący klubu będzie odpowiadał za relacje z innymi klubami poselskimi. "Bo zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze w najbliższych miesiącach będzie sprawienie, aby PiS nie wygrał wyborów samorządowych, a później odsunięcie ich od władzy" - dodał nowy wiceprzewodniczący klubu. Według niego, aby do tego doszło trzeba będzie "zewrzeć szyki zarówno z Platformą Obywatelską, PSL i być może także z Kukizem".

 

- Tak jak byliśmy, pozostajemy partią przewidywalną, stabilną w proponowaniu rozwiązań dla Polski - powiedział z kolei Gryglas.

 

- Kandydując na sekretarza obiecałem kolegom i koleżankom pot i łzy i tego przyrzeczenia dotrzymam - dodał.

 

Skład prezydium

 

W prezydium klubu obok Lubnauer, Misiły, Henning-Kloski i Gryglasa, zasiadają obecnie także wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, wiceszefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz posłowie: Monika Rosa, Marek Sowa i Mirosław Suchoń.

 

Lubanuer została szefową klubu Nowoczesnej pod koniec kwietnia, wcześniej funkcję tę Ryszard Petru łącząc ją ze stanowiskiem przewodniczącego partii.

 

PAP

 

 

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie