85. miesięcznica smoleńska. Tym razem było spokojnie

Polska

Premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz członkowie rządu uczcili w środę pamięć osób, które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem. Z okazji 85. miesięcznicy katastrofy odbyła się msza w intencji ofiar, złożono także kwiaty przed tablicami pamiątkowymi.

W środę rano, politycy PiS, w 85. miesięcznicę smoleńską uczestniczyli w mszy świętej w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca. Następnie przeszli przed Pałac Prezydencki, gdzie złożono kwiaty przed tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

 

W uroczystości udział wzięli m.in. premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski oraz ministrowie, m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

 

Nie mieli żadnych transparentów

 

Przed Pałacem Prezydenckim pojawiło się kilka osób związanych z Obywatelami RP, jednak inaczej niż w poprzednich miesiącach, nie mieli żadnych transparentów. Nie wznosili żadnych haseł.

 

Droga z pobliskiego kościoła przed pałac została wygrodzona metalowymi barierkami, teren zabezpieczali też policjanci.

 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie