Zaatakował, gdy biegała w parku. Policja publikuje portret pamięciowy podejrzewanego o gwałt

Polska
Zaatakował, gdy biegała w parku. Policja publikuje portret pamięciowy podejrzewanego o gwałt
gliwice.slaska.policja.gov.pl

Policja w Gliwicach poszukuje mężczyzny, który napadł na 30-letnią kobietę biegającą w Parku Miejskim w Pyskowicach na Śląsku. Miał ją uderzyć w tył głowy, zaciągnąć w krzaki i zgwałcić. Funkcjonariusze podejrzewają, że pochodzi właśnie z Pyskowic. Opublikowano jego portret pamięciowy.

Poszukiwany mężczyzna miał stać w parku razem ze znajomym. W pewnym momencie zaczepił kobietę, pytając która jest godzina. Ta odpowiedziała i ruszyła dalej. Mężczyzna dogonił ją i zaatakował. - Kobieta próbowała się bronić, na jego twarzy mogły być widoczne zadrapania - powiedział polsatnews.pl Marek Słomski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

 

Do zdarzenia doszło 19 marca 2017, ale policja dopiero teraz o nim poinformowała. - Kobieta nie zgłosiła gwałtu od razu po zdarzeniu. Postępowanie prowadzimy od marca. Teraz prosimy o kontakt osoby, które rozpoznają mężczyznę - przekazał Słomski.

 

Niemal łysy, dobrze zbudowany

 

Według policji poszukiwany ma ok. 30 lat, ok. 180 cm wzrostu, jest bardzo dobrze zbudowany i wysportowany. Ma pełną, okrągłą twarzy bez zarostu, oczy i brwi jasne oraz bardzo krótkie jasne włosy.  Ubrany był w granatową, pikowaną kurtkę zapinaną na zamek oraz ciemne dresowe spodnie.

 

Policja sądzi, że mieszka w Pyskowicach, bowiem miał być widywany w rejonie osiedla Wojska Polskiego, w okolicach pawilonu handlowego oraz przychodni przy ul. Szopena.

 

Szukają również drugiego z mężczyzn

 

Poszukiwany jest również mężczyzna, który towarzyszył sprawcy w parku.  Ma on ok. 30 lat, ok. 185 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała i ciemne, dość długie, zaczesane po przodu włosy. Ubrany był w granatową kurtkę z białym znaczkiem "Adidas” z przodu. Jak określiła pokrzywdzona, mężczyzna ten był zaniedbany. Nie opublikowano jego portretu pamięciowego.

 

Osoby, które rozpoznają podejrzanego lub przypuszczają, kogo przedstawia portret pamięciowy, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP Gliwice przy ul. Powstańców Warszawy 12. Informacje można przekazywać osobiście, telefonicznie lub mailowo. Telefon całodobowy: 32 33 69 255, e mail: kryminalny@gliwice.ka.policja.gov.pl.

 

polsatnews.pl

 

ml/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie