Spadła liczba ataków na ośrodki dla uchodźców w Niemczech

Świat
Spadła liczba ataków na ośrodki dla uchodźców w Niemczech
PAP/EPA/JUAN BARAK/Zdj. ilustracyjne

Liczba ataków na ośrodki dla uchodźców w Niemczech spadła do poziomu sprzed kryzysu migracyjnego w 2015 roku. Z najnowszych danych Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) wynika, że w pierwszym kwartale tego roku doszło do 93 takich incydentów.

O najnowszych danych BKA dotyczących ataków na ośrodki dla imigrantów poinformował we wtorek dziennik "Neue Osnabruecker Zeitung".

 

W pierwszych czterech miesiącach 2015 roku na terenie Niemiec doszło do 106 zamachów na ośrodki dla uchodźców. Liczba ataków gwałtownie wzrosła w drugiej połowie 2015 roku, gdy osiągnęła swoje apogeum. W całym roku 2015 BKA odnotował 1030 podpalenia, ataki z wykorzystaniem materiałów wybuchowych, pobicia i inne formy agresji wobec mieszkańców ośrodków. W 2016 roku liczba incydentów tylko nieznacznie spadła - do ponad 900.

 

Od 2015 roku do Niemiec przyjechało ponad milion imigrantów z zamiarem ubiegania się o azyl. Dzięki umowie z Turcją, która przyjmuje odsyłanych z UE nielegalnych imigrantów oraz uszczelnieniu granic liczba imigrantów przedostających się do Europy Zachodniej tzw. szlakiem bałkańskim zdecydowanie spadła.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie