Płynna amfetamina w butelkach po mrożonej herbacie. Dilerzy zarobiliby na niej blisko pół mln zł

Polska
Płynna amfetamina w butelkach po mrożonej herbacie. Dilerzy zarobiliby na niej blisko pół mln zł
cbsp.policja

Policjanci z białostockiego CBŚP zatrzymali dilera narkotyków, który przewoził w swoim samochodzie 12 butelek wypełnionych płynną amfetaminą. Z takiej ilości można wytworzyć blisko 14 kilogramów czystego narkotyku wartego prawie pół miliona złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Rozpracowując zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się produkcją, przemytem i handlem narkotykami funkcjonariusze ustalili, że jedna z osób zaangażowanych w ten proceder będzie przemieszczała się w okolicach Warszawy.

 

Policjanci zorganizowali zasadzkę i kiedy kierujący fiatem brava pojawił się w podwarszawskich Markach, zatrzymali go do kontroli drogowej. Mężczyzna przewoził 12 szczelnie zapakowanych butelek z płynną amfetaminą.

 

 

25-letni mieszkaniec Zambrowa usłyszał zarzuty obrotu środkami odurzającymi, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Laboratorium na poddaszu

 

Sukces w walce z przestępczością narkotykową odniosło również opolskie CBŚP, które zlikwidowało laboratorium amfetaminy w woj. warmińsko-mazurskim. Zabezpieczono 10 litrów płynu z amfetaminą i prawie 1,5 kilograma gotowego do sprzedaży narkotyku oraz zatrzymano dwie osoby.

 

Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty produkcji i przygotowania do wprowadzenia do obrotu narkotyków.

 

40-letniego Tomasza D. policjanci zatrzymali na ulicy przed posesją, którą zajmował wraz z partnerką. Według policji, jego partnerka, 31-letnia Paulina G., wiedziała, czym para się jej życiowy partner i pomagała mu.

 

Magazyn z odczynnikami

 

Policjanci odkryli na poddaszu posesji laboratorium amfetaminy. W kilku pomieszczeniach odbywała się produkcja narkotyku. Był tam również zlokalizowany magazyn z odczynnikami chemicznymi służącymi do produkcji.

 

 

Oprócz amfetaminy, policjanci znaleźli również marihuanę. Wstępnie, wartość narkotyku w obrocie detalicznym została oszacowana na ponad 45 tys. zł.

 

polsatnews.pl

ML/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie