Mamy swojego pingwina! Polsatnews.pl nadał imię pisklakowi z wrocławskiego zoo

Kultura

Halinka - tak od wtorku nazywa się jeden z pingwinów, które przyszły na świat we wrocławskim zoo. Imiona dla 5 zwierzaków wyłoniono w konkursie ogłoszonym z okazji Dnia Pingwina. Polsatnews.pl zgłosił dwie propozycje: Ferdynand (chłopiec) i Halinka (dziewczynka). To imiona bohaterów słynnego "Świata według Kiepskich" - serialu emitowanego w Polsacie.

Pingwinki przyszły na świat 1 października 2016 r. We wtorek jednemu z maluchów oficjalnie nadano imię Halinka, z czego dumna jest redakcja polsatnews.pl, która zgłosiła tę propozycję.


W konkursie na imiona dla pięciu pingwinich piskląt wzięło udział 10 redakcji. Na zgłoszone przez nie propozycje internauci głosowali za pośrednictwem specjalnego formularza.

 

Zdecydowali, że poza Halinką zgłoszoną przez polsatnews.pl, pozostałe pingwiny nazywać się będą: Chuck (Polskie Radio Wrocław), Henio (Onet.pl), Migotka ("Fakt"), Gwin (TVN24).

 

Pingwinom zagraża m.in. zmiana klimatu

 

Pingwiny przylądkowe to jedyny osiadły pingwin afrykański. Zamieszkuje tereny od Namibii do południowego Mozambiku.

 

Z powodu rozprzestrzeniania się rybołówstwa oraz zmian temperatury, wpływającej na zasolenie i kwasowość wody morskiej otaczającej południową Afrykę, pingwiny przylądkowe nie mają już wystarczającej ilości pokarmu, co drastycznie zmniejsza ich populację.

 

Jeśli nie zostaną podjęte działania umożliwiające tym zwierzętom zdobycie żywności, ich populacja będzie malała. Może to doprowadzić do ich całkowitego zniknięcia.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie