Kradną rasowe psy w woj. łódzkim. Zawsze te same odmiany

Polska

Fala kradzieży rasowych psów w Łódzkiem. Giną zawsze te same rasy - labradory, owczarki niemieckie, nowofundlandy, teriery i sznaucery. Tylko w powiecie łowickim w kilka tygodni zniknęło kilkanaście takich zwierząt.

Wszystkie zgłoszenia wyglądają podobnie. Rasowe psy giną bez śladu z ogrodzonych posesji. Tak było w przypadku Ursy - 10-miesiecznego nowofundlanda.

 

- Nasze psy wracają na noc do domu. W momencie, kiedy próbowaliśmy je przywołać, starsza golden retriverka wróciła, natomiast Ursa wsiąkła - wyznała właścicielka Ursy Edyta Bartniak.

 

Służą jako psy i suki rozpłodowe

 

Cena psa z rodowodem może dochodzić do 6 tys. zł. Bez dokumentów trudniej o sprzedaż, ale i z tym złodzieje sobie radzą.

 

- Zwierzęta trafiają bardzo często do jakiegoś nieodpowiedniego domu, gdzie służą jako suka lub pies rozpłodowy - poinformowała Katarzyna Rezler, specjalista ds. zwierząt z Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim.

 

Rezler dodała, że zdarza się, że rasowe psy kradzione są na zamówienie.

 

Zaginięcia nie są zgłaszane na policję

 

W urzędzie w Aleksandrowie powołano specjalną jednostkę, która ma pomagać w odnalezieniu zaginionych i skradzionych psów. Niestety, takie sprawy bardzo rzadko zgłaszane są na policję.

 

- W bieżącym roku kalendarzowym mieliśmy jedno zgłoszenie zaginięcia psa - poinformowała Agnieszka Ciniewicz z policji w Łęczycy.

 

Sprawa kradzieży Ursy po dwóch tygodniach została umorzona. Właściciele szukają jej teraz na własną rękę i liczą na każdą pomoc.

 

Polsat News

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie