Akcja policji na dworcu w Paryżu. "Kontrola bezpieczeństwa"

Świat
Akcja policji na dworcu w Paryżu. "Kontrola bezpieczeństwa"
Flickr/Francisco Gonzalez/CC BY 2.0
Dworzec Gare du Nord, zdj. ilustracyjne.

Policja zakończyła operację na jednym z głównych dworców Paryża - Gare du Nord. "Koniec kontroli bezpieczeństwa. Dworzec stopniowo wraca do normalnego funkcjonowania" - oświadczyła we wtorek nad ranem policja.

Władze nie podały jednak innych szczegółów dotyczących charakteru tej operacji. Rzeczniczka paryskiej policji powiedziała agencji Associated Press, że operacja miała na celu "rozwianie obaw" i nie zakończyła się aresztowaniami.

 

Według dziennika "Le Parisien", policja poszukiwała trzech mężczyzn, uznawanych za niebezpiecznych. Około godz. 23 uzbrojeni funkcjonariusze otoczyli dworzec, a następnie ewakuowali znajdujących się na peronach podróżnych. Przeszukali także pociąg TGV, który przyjechał z Valenciennes i w którym mieli znajdować się poszukiwani mężczyźni.

 

Jeden z głównych dworców Paryża


Gare du Nord jest nie tylko jednym z głównych dworców Paryża, ale także jednym z największym na świecie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Codziennie, jak pisze agencja dpa, korzysta z niego ok. 700 tys. podróżnych. Z tego dworca odjeżdżają m.in. pociągi Eurostar do Londynu.

 

W ostatnich latach Francja była celem wielu ataków terrorystycznych. Niedzielnym wyborom prezydenckim towarzyszyły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Głosowanie zabezpieczało ponad 50 tysięcy policjantów.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie