Nowy mural Banksy’ego. Nawiązuje do Brexitu

Kultura
Nowy mural Banksy’ego. Nawiązuje do Brexitu
Instagram/Banksy

W niedzielę rano w pobliżu autostrady A20 w Dover w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii pojawił się nowy mural autorstwa słynnego na całym świecie grafficiarza Banksy'ego. Najnowsze dzieło legendy street artu przedstawia robotnika usuwającego za pomocą dłuta jedną z gwiazd we fladze Europy, co interpretuje się jako komentarz do Brexitu.

Zdjęcie najnowszej pracy pojawiło się na oficjalnym koncie na Instagramie Banksy’ego. Jego autentyczność potwierdził też przedstawiciel artysty.

 

 

Dover, England.

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)

 

Mural został przez internautów zinterpretowany jako symbol wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, co według unijnych zasad powinno nastąpić najpóźniej w marcu 2019 roku. W czerwcu Brytyjczyków czekają przedterminowe wybory parlamentarne, które w zamierzeniu premier Theresy May mają jej rządowi i Partii Konserwatywnej dać mocniejszy mandat w negocjacjach z pozostałymi krajami UE.

 

Nie jest to pierwsze dzieło Banksy'ego w hrabstwie Kent - w 2014 roku pilnie strzegący swej anonimowości artysta na ścianie budynku w Folkestone pozostawił wizerunek przedstawiający starszą kobietę wpatrującą się w pusty cokół. Po próbach sprzedania dzieła w USA i batalii sądowej mural powrócił do miejscowości, w której powstał.

 

polsatnews.pl, PAP

pam/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie